Виховна робота



Урок мужності в 7-Б класі
«Вони - солдати, що кладуть життя,
 Заради нас і мирного світання»
Мета: ознайомити  учнів із трагічною сторінкою нашої історії, віддати данину пам'яті героям та всім полеглим воїнам, дати можливість відчути особливу цінність миру і спокою у світі, важливість таких понять як милосердя, підтримка та співчуття; розвивати  пізнавальну активність та емоційну сферу - співпереживання за  захисників Батьківщини;
сприяти формуванню громадянської позиції;
спонукати до активної протидії аморальності, правопорушенням, шовінізму та фашизму;
виховувати почуття гордості за свій народ, національну свідомість та патріотизм.
Обладнання: мультимедійний проектор, фотовиставка «Антитерористична операція».
Хід:
Вчитель:
Весна 2013 року. На Україні під мирним небом квітують сади. А українці святкуютьДень Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні, День  матері…
Давайте пригадаємо,як це було. 
Відеоролик зі свята.
Ми  раділи життю,наші мами були поруч,а над головами було мирне небо,і ніщо не віщувало

Ведуча 1(Сіміног О.):
   Та несподівано і безжально в наше життя прийшла війна з болем і відчаєм людей, які опинилися на окупованих територіях, які  в одну мить втратили  своє житло, своїх рідних,  друзів. Війна, яка  принесла похоронки в родини військових та добровольців, що захищали кожного з нас, завойовували  мир, незалежність та цілісність нашої держави. Війна увійшла в  кожну родину, адже для усіх  нас життя поділилося на «до» і «після». Ця війна змусила кожного замислитись над цінністю людського життя, над його сенсом, виявила справжніх героїв сучасності та підлих зрадників.
 Ведучий 2(Бодорацький А.)
    Війну на сході України було розпочато 6 квітня 2014 року, коли озброєні проросійські сепаратисти захопили приміщення Донецької обладміністрації та зірвали з флагштока український прапор. Наступного дня в захопленій будівлі терористи проголосили «декларацію про суверенітет Донецької народної республіки» та попросили Путіна ввести війська.
   Ведуча 1(Сіміног О.):
 10 квітня сепаратисти призначили регіональний «референдум» - для визначення жителями області долі регіону та легітимізації керівництва ДНР.
    12 квітня 2014 року під керівництвом офіцера Головного розвідувального управління Російської Федерації Ігоря Стрєлкова (Гіркіна) у місто Слов’янськ Донецької області ввійшли невідомі у камуфляжі, які захопили міське управління Міністерства внутрішніх справ та інші адміністративні будівлі. Протягом кількох наступних днів групи озброєних злочинців захопили міста Краматорськ, Артемівськ, Красний Лиман, Єнакієве, Харцизьк.
    Ведучий 2(Бодорацький А.)
27 квітня було проголошено Луганську народну республіку.
   Ситуація, напевне, і далі розгорталася б за «кримським сценарієм», якби українська влада не  почала вживати заходів. 13 квітня 2014 в Донецькій області почалася антитерористична операція з метою зупинити терористів. Рада національної безпеки і оборони України вирішила почати антитерористичну операцію із залученням Збройних Сил України.
Вчитель:
Збройні Сили України,чиїсь кохані,сини,брати стали на захист Батьківщини.
Вони були готові віддати саме цінне-своє життя за нас з вами.
Ми з вами сьогодні не просто будемо отримувати інформацію,спілкуватись,а вшануємо українських героїв. Тож розпочнім Урок мужності:
«Вони - солдати, що кладуть життя,
 Заради нас і мирного світання»
14 жовтня український народ святкує День козацтва,День УПА,Покрови і віднині( відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка) відзначатиме День Захисника Вітчизни)
   14 квітня відбулися перші зіткнення між українськими силовиками та сепаратистами на підступах до Словянська. Несподівано виявилося, шо бойовики, яких Росія назвала ополченцями, що стали на захист своїх домівок, озброєні чи не найкраще за сили антитерористичної операції. Російська Федерація не лише постачала озброєння, але й забезпечувала бойовиків вогневою підтримкою. А вже 24 серпня 2014 року, в День незалежності України, російські регулярні частини вторглися до нашої держави.

Читець.
Ваші лозунги й правила підлі й сумнівні,
А діяння і вчинки лукаві й нечесні, –
Захищати Росію, але в Україні,
Можуть лише морально й духовно
нікчемні…
Викладач: Кожного дня ми дивимось новини, читаємо військові зведення і чекаємо, що скоро все це закінчиться, адже нам усім так потрібен мир. Однак, незважаючи на  Мінські домовленості, бойовики, підтримувані російським керівництвом, і досі залишаються на нашій території. Триває справжня війна.
    Війна – це не тільки мобілізація, волонтерська робота, біженці, поховання загиблих і лікування поранених. Війна – це також і сотні подвигів, що здійснюються щоденно.
   Бесіда з учнями.
-         Що таке подвиг?
 Подвиг – доблесна, важлива для багатьох людей дія; героїчний вчинок, здійснений в скрутних умовах.
-         Що таке героїзм? (відповіді учнів).
-         Героїзм – найвище виявлення самовідданості й мужності під час здійснення видатних за своїм значенням дій.
-         Кого можна вважати справжнім патріотом? (відповіді).
-         Хто ж такий герой? (відповіді).
   На думку Юліуса Фучика, «герой – це людина, яка у рішучий момент робить те, що потрібно робити в інтересах людського суспільства». А Готхольд Ефраїм Лессінг стверджував: «Герой – це людина, яка знає, що є блага, дорожчі за життя; людина, яка присвятила своє життя служінню державі, себе одну – служінню багатьом».
     14 жовтня український народ святкує День козацтва,День УПА, Покрови і віднині ( відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка) відзначатиме День Захисника Вітчизни).
 «Вони - солдати, що кладуть життя,       
 Заради нас і мирного світання» черпають героїзм із героїчного минулого.
Читець (Шевчук)
 Нація лицарів з кореня роду
 Встала з колін на двобій із ордою,
 Не за медалі, а за Свободу,
 За синє небо над головою.
 Нація лицарів - не гречкосіїв -
 Хоч і зернину ми сіяти вмієм -
 Встала на герць із драконом Росії,
 Сповненим злоби путінозмієм.
 Нація лицарів повна відваги
 Край боронити від вражої сили
 Не віддамо на поталу ми стяги,
 Що наші предки гордо носили.


Перегляд відеоролика «Патріоти України»



Читець(Халабурда)
Герої! Герої! Герої!
 І туга, і гордість без меж!
 По серцю знов мчить борозною
 Черговий солдатський кортеж.
 «Не я, тоді хто? - кожен каже. -
 Хто край від навали спасе?»
 І цілому світу докаже:
 «Вітчизна нам - понад усе!»
 І молиться мати й дружина:
 «Коли ж люте горе минеться?»
 І тужить уся Україна,
 І бореться, та не здається.
 Герої! Герої! Герої!
 Найкращі Вкраїни сини!
 Цей світ лиш врятують герої,
 Герої нової війни.

Викладач: Кожного дня, щохвилини заради нас жертвують своїм життям українські захисники - військові Збройних Сил України, учасники добровольчих батальйонів. Сьогодні про героїзм деяких із них вам розкажуть ваші однокласники. Безмежна вдячність від усіх нас Захисникам України!
Розповіді
(Кучура,Халабурда,Мазуренко,Міхеєва).
Війна  в Україні виявила справжніх героїв, здатних пожертвувати власним життям заради інших.За час АТО стало відомо про безліч героїчних вчинків наших з вами сучасників.


           
Про подвиг свого кулеметника БТР Сергія Хартника розповіли десантники 6 роти 95-ї бригади ВДВ. Бойовики влучили з гранатомету у БТР, який розвозив по блокпостах  між Ізюмом і Слов’янськом провізію та боєприпаси. С.Хартник отримав важкі поранення, але зміг витягти з палаючої машини двох своїх товаришів – командира машини Сергія Бабського і водія Олександра Галиченка.
Снаряд влучив у лівий борт на рівні водія і увійшов вниз під кутом. Після влучення снаряду хвиля вогню пішла всередину кабіни через водія О.Галиченка. У нього повністю обгоріло обличчя і тіло, місцями до кісток. Тіло почало горіти. Опіки отримав і командир машини С.Бабський, який знаходився збоку правого борту. У нього почали горіти усі відкриті частини тіла. Осколки розкидало по машині, один з них розпоров живіт Сергія Хартника нижче сонячного сплетіння. Долаючи обпікаючий біль, Сергій зміг швидко витягти Сергія Бабського, оскільки той був при тямі. А потім повернувся у палаючий БТР за Сашком Галиченком, який як сидів, так і залишився сидіти за кермом – руки не кермі, нічого не бачить. С.Хартник спробував відтягнути Сашка, але помітив, що його шкіра просто лопається, не витримуючи навантаження. З’ясувавши, що Сашко геть нічого не бачить, Сергій крикнув йому: «Іди на мій голос, я не можу тебе підняти». Сашко піднявся і Сергій допоміг йому вибратися з палаючого БТРа через десантний люк. Усе це відбувалося на фоні перестрілки з бойовиками інших екіпажів. Незважаючи на важке поранення Сергій Хартник не розгубився, не злякався, витяг своїх товаришів.
Заради миру на українській землі приніс себе у жертву екіпаж танку під командуванням капітана Олександра Лавренка. 21 червня 2014 року  танкісти батальйонної тактичної групи 93-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Південь» спільно із взводом брали участь у бою за населений пункт Піски у пригороді Донецька. У районі населеного пункту бойовики збудували два блокпости. Перший доволі сильно укріплений, тож на нього були спрямовані основні сили, другий – менший. Завдання з його знищення отримав командир танкової роти капітан Олександр Лавренко. Офіцер добре усвідомлював значення успішного захоплення цього блокпоста – це унеможливлювало б вихід противника у тил основної групи.
   В екіпаж танка капітана О.Лавренка входили військовослужбовці за призовом по мобілізації – навідник молодший сержант Олександр Вохромєєв і механік-водій солдат Андрій Кулягін. Їхня бойова машина йшла в голові колони. Прикриваючи вогнем піхоту, танкісти стрімко наближалися до ворожого блокпоста. Зав’язався бій.Терористи відкрили шалений кулеметний і мінометний вогонь. Знищуючи вогневі точки противника, командир екіпажу помітив два вкопані ворожі танки. Від прийняття рішення до пострілу промайнули лічені секунди. Навідник О.Вахромєєв був майстром – від прямого влучення ворожий танк спалахнув, наче коробка з сірниками. Не зупиняючись, бойова машина увірвалася у селище. Група терористів саме завантажувалася в автобуси. Два влучні постріли – і ворожий транспорт злетів у повітря. Екіпаж БМП-2, що рухався за танком, розпочав евакуацію поранених наших військовослужбовців. Піхотинці зайняли позиції на захопленому блокпості, а танк Лавренка вогнем прикрив їх дії та евакуаційну групу. Під час бою стало відомо, що бойовики готовлять контратаку, тому командир прийняв рішення відірватися від основних сил АТО, щоб не допустити цього. Бойова машина потрапила в фугас, у наслідок чого Олександр Вохромєєв і Андрій Кулягін загинули. Олександр Лавренко, будучи важко пораненим, підірвав себе разом із танком.  Так командир сказав своє «ні» сепаратистському полону і захопленню бойової машини.
    6 червня 2014 року літак-розвідник АН-30Б транспортної авіаційної ескадрильї «Блакитна вежа» 15-ї бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України виконував бойове завдання – фотографував місцевість над містом Слов’янськ Донецької області. Льотчики, для яких це був уже не перший виліт у неспокійне небо Сходу України, збирали досить важливі дані щодо розташування бойовиків і кількості озброєння й техніки. О 17:04 на висоті 4500 метрів, яка вважається безпечною, літак підбила ракета, випущена сепаратистами з переносного ракетно-зенітного комплексу. Удар ракети прийшовся в правий двигун. Його пробило наскрізь, почалася пожежа. З двигуна вогонь перекинувся на праве крило. Ан-30Б почав різко втрачати висоту. До падіння залишалися лічені секунди. Екіпаж діяв рішуче та відважно. Командир літака підполковник Костянтин Могилко наказав команді покинути літак, а сам відвів його від житлових кварталів Слов’янська. Командир літака підполковник Костянтин Вікторович Могилко загинув. Його знайшли у кабіні. Він до останнього залишався за штурвалом і навіть не намагався спробувати вийти з літака, в якому не передбачена система катапультування, а можна лише скористатися задніми дверцятами. Указом Президента України №545/2014 від 20 червня 2014 року за виняткову мужність і героїзм, незламність духу у боротьбі за незалежну Українську державу, вірність військовій присязі підполковнику Костянтину Вікторовичу Могилку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Прикладом справжнього патріотизму, мужності є доля Надії Савченко, української військової, штурмана-оператора вертольота Мі-24 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України, старшого лейтенанта.
  33-річна киянка боролася за те, щоб стати однією з перших військово-повітряних пілотів-жінок України, а ставши волонтером батальйону «Айдар» на сході України, вона боролася за те, щоб захистити свою країну. Савченко проявила відкриту непокору і після того, як її захопили проросійські сепаратисти.
  Тепер перед Надією Савченко новий бій у ролі ув’язненої російського СІЗО. Їй висунуті звинувачення у причетності до вбивства двох російських журналістів - Ігоря Корнелюка та Антона Волошина.
  Нині Надія Савченко  перебуває в СІЗО у у  російському Воронежі.

Монтаж (Сторожук,Мирошніченко,Яровенко,Лізунов)


Дякую вам, солдати! Ви - герої!
Ви ті, що не злякалися вогню!
Ви дім покинули й узяли в руки зброю,
Пішли за рідну неньку на війну..
Дякую вам, солдати! Ви - герої!
Ви мужні і хоробрі! Ви - бійці!
Ви не злякалися ні болю, ані крові,
Ви до останнього за мир на всій землі!
Дякую вам, солдати! Ви - герої!
Хоч біль і смуток заховавсь у вас в очах.
Вся Україна простягне до вас долоні,
Наша любов не тільки на словах!

Дякую вам, солдати! Ви - герої!
Хай знає світ, що вас не покорить!
Ви до останнього на клятім полі бою!
Дякую вам, солдати! Лиш живіть...

Вчитель: Сьогодні у нас в гостях учасник антитерористичної операції, який поділиться інформацією про те, що  відбувалося в зоні АТО, розкаже про своїх побратимів.Дякувати Богу живим повернувся додому наш земляк-Шаповал Андрій Вікторович,наш гість,якого я запрошую до слова.
Учні задають запитання,дарують квіти учаcнику АТО.
   Ведуча 1(Сіміног О.):
Ми даруємо Вам український танок та пісню Цоя. Нехай вони завжди нагадують Вам про нашу зустріч.
Романюк(пісня).Ярієва (танок).

Ведучий 2(Бодорацький А.):
 Ця війна відкрила сутність кожного, показала, що в Україні є справжні патріоти, справжні герої. Це колишні хлібороби, лікарі, програмісти, приватні підприємці, вчителі - люди різних професій, з різних куточків країни. Ті, хто зі зброєю в руках захищають Україну і ті, хто, наражаючись на небезпеку, займаються волонтерською діяльністю

Демонструються слайди з фотографіями героїв Київщини.

Викладач: Вічна слава героям!
 Оголошується хвилина мовчання.

Читець.(Машляківська)
Я звертаюсь ночами до Бога,
Та молюся за твоє життя.
Щоб скоріша була перемога,
Прошу Господа кожного дня.
Я благаю, щоб ти повернувся,
До родини своєї, живим!
Та в бою, щоби не спотикнувся,
Ангел став охоронцем твоїм!
Ти солдат і тепер захищаєш,
Рідний край від московських катів.
Нечисть бісівську геть проганяєш,
Що зі зброєю вдерлася в дім.
Знаю синку, ти скучив за мною,
Та за рідним будинком своїм.
Бог почує молитву ту мою,
Повернешся до дому живим.
Вірю, буде твоя перемога,
Та майбутнє щасливе життя.
В Україну я вірю та в Бога,
І чекаю на тебе щодня.
 
Читці.(Кравець,Філіпов,Мирошніченко)
Повертайтеся зі щитами,
миколаївські, львівські, харківські…
Хай ще довго вас пам’ятає
двоголовий орел, відхаркуючись.
Хай зустрінуть                           
дружини й діти
вас - не хворих і неушкоджених,
принесуть хліб і сіль, і квіти,
і подяку
від всіх
і кожного.

Дай же Бог вам не поступатися.
Лета многая вам, премногая!
Волыняне, днепряне, сватовцы,
повертайтеся
з перемогою!
Одесити, кияни, фастівці…
Повертайтеся
з перемогою!
Читець.
«Повертайтесь живими», - прохаємо вас,
 до батьків і дітей, до дружин і родини.
 З перемогою ждем, через відстань і час
 ми благаємо вас: «Повертайтесь живими!»
 Проженіть злу орду, що напала на край,
 і замкніте від неї кордон Батьківщини,
 на полях тільки хліб колоситься нехай,
 але просимо вас: «Повертайтесь живими!»

У виконанні учнів звучить пісня «Хочу жити без війни» (демонструється відео).

Використані джерела:
1.     Вклоняємось доземно українському солдату. - К.: Народна армія, 2014. – 192 с.
2.     Кідрук М. Небратні. - Харків: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2015. - 304 с.
3.     http://patrioty.org.ua/yak-vse-pochinalosya




СВЯТО  МАТЕРІ
(Сценарій заходу,розроблений старшим учителем зарубіжної літератури Фастівської ЗОШ I-III ступенів №2 Малицькою В.О., для учнів 6-ого класу)



Мета: пронести на святі світлий образ матері,витканий з поезії,пісні,народних джерел,розвивати індивідуальні творчі здібності учнів,формувати почуття глибокої поваги до мами;доброти,милосердя,чуйності.

Обладнання: учнівські презентації «Історія свята 8 Березня», «Наші мами»;
фонотека,відеоролик «Мамині руки», виставка книг «Образ матері в світовій літературі», фотогазети  «За щасливе життя Вам спасибі,матусі!»
   Методичний коментар: святково прикрашений зал. У центрі-образ Божої Матері, навколо рушники, квіти, композиція з калини та колосків. На стінах плакати: «Як під сонцем квітам, так з матір`ю дітям», «Без рідної мови, без мами збідніє земля назавжди», «Серце матері-невичерпне джерело чудес».
Виходить учениця з хлібом на рушнику та ведучі.
Ведучий: (Бодарацький)

Гостей дорогих   
Ми вітаємо щиро,
Стрічаємо з хлібом,
Любов`ю та миром.

  Ведуча: (Сіміног)
Добрий день вам, люди добрі,    
Що зібрались у цій залі,
Раді з святом вас вітати,
Щастя і добра бажати.

Дівчина з хлібом: (Халабурда)
Хліб ясниться у кімнаті,    
Сяють очі щирі,
Щоб жилось по правді,
Щоб жилось у мирі.
 Ведучий: У травні мати-природа виряджає свою доньку-землю  в  уборі  з весняних квітів у дорогу життя.
 Ведуча:  У другу неділю травня святкують День матері. Ми  вшановуємо людину, від якої залежить життя суспільства. Нехай же цей день об`єднає нас у вдячності за минуле, у сподіванні радісного завтра.

               Дівчинка з хлібом:
     Шановні наші мами! Просимо ласкаво Вас на хліб, на сіль,
      на Свято    Матері!
2.Пісня- танець  «Ласкаво  просимо!»  ( Халабурда, Ніколаєва, Ярієва, Майданюк ).
  
Ведуча:  Слово «мати»…Вічне й неповторне, як світ. Де б ми не були, щоб не робили, та завжди матуся освітлює наш шлях своїм ніжним серцем, відданим своїй дитині. Вона завжди поруч -і в дні важкі, і в дні  щастя щедрі.
 
3.Пісня Мамонтенятка. (Виконують  учні).



Ведуча: А зараз давайте всі разом нагадаємо історію Свята Матері.Ведучий: Для цього ми приготували невеличку презентацію.

4.Перегляд презентації №1. «Історія свята Матері».



                    


 5.Презентація. №2. «Наші мами…»
               

 6. Монтаж віршів: Лізунов, Філіпов, Ярієва, Мазуренко,    Смолінський, Міщенко, Войтенко, Сокол. (8 чоловік)


           1.Лізунов:
«Ще в колисці немовля
Слово «мама» промовля,
Найдорожче в світі слово
Так звучить у рідній мові:
Мати ,Матінка,Матуся!
Мама,Мамочка,Мамуся!
Називаю тебе я ,
Рідне ненечко моя!

2.Філіпов
Як добре нам жити і знати,
І вірити , друзі,весь час,
Що кращого слова,як мати,
Немає у світі для нас.

3.Ярієва Аміна
Воно-ніби сонця усмішка,
Неначе дитинства привіт
Як перші санчата і книжка,


З якої побачили світ.
 
4.Мазуренко
Спасибі вам,рідні матусі,
Що ви тут сьогодні з нами!
До Вас наше щиреє слово:
Матусі!Бабусі!Будьте здорові!

5.Смолінський
А моя наймиліша бабуся
До її плеча тихенько пригорнуся
Я тебе ,рідненька ,так кохаю,
Що весь світ подарувати бажаю.



6.Міщенко
Коли я хворенька ,                             7.Войтенко
Прийде моя ненька                             Материнське серце
Тільки раз погляне-                             Горе  закрива,
Мені легше стане.                                Материнське серце
8.Сокол                                               Щастя приверта.
Тому в неділю цю святу,
Тобі приносимо красу.
Під звуки цих пісень
Святкуємо твій,мамо,день.

          Ведуча:Ми квітів нарвали у лісі та  полі - сьогодні святкуємо день матері в школі .

Ведучий:Для Вас рідні бабусі і матері наша любов і ці весняні квіти!

7.Вручення  квітів  мамам.

Ведучий:Кожному із нас здається,що його матуся чи бабуся-найкращі. Романюк Влад говорить,що у його мами чарівні очі.

Ведуча:А Джуманіязов Мансур кожної перерви дзвонить матері,мабуть,у неї найніжніший голос.

Ведучий: Пам’ятається, Сашо,що ти вважаєш свою маму серйозною,а серце у неї тепле і любляче.

Ведуча:У тебе ж,Артеме,найвродливіша бабуся!

Ведучий:Та найчастіше ми пам’ятаємо бабусині чи мамині руки.

Ведуча:Ці руки не знають спокою,жодної хвилини не відпочивають,вони вміють робити все!

 8.Міхеєва Катя,вірш «Мамині руки»

9.Перегдяд відео.

Ведучий: Для Вас, рідні, це музичне вітання

  10.Український  танок виконунує Ніколаєва Маргарита.

11.Вчитель  біля виставки книг./ Презентація  книг може  відбуватися  при допомозі учнів.

.                     
Образ Матері  возвеличений  у світовій  літературі.
 Ось  ця  книга Елеонор  Портер  про дівчинку Полліанну,що  рано втратила матусю, але навчила  всіх людей «грі в радість».
  А це повість М.Гоголя, який  передав  сум  матері-козачки, що благословляє своїх синів перед поїздкою на Запорізьку Січ.
Роальд Дал  познайомив нас з хлопчиком Чарлі,який  розумів:рідні (дідусі,тато,бабусі,мама)  – це найцінніше,що  є  у  житті  людини.
     Біблія-найцінніша  Книга. 5 заповідь вчить: «Шануй батька і     матір своїх,і добре тобі буде.»
 Молитвою звучать слова Великого Кобзаря:
Бо хто матір забуває,
Того Бог карає,
Того діти цураються,
В хату не пускають,
Чужі люди проганяють…
Я теж пам’ятаю руки своєї матері…і  її  улюблену  пісню, яку сама переспівувала  своїм  синам  та  внуку.  Пісню  «Чорнобривці».
12.Пісня  «Чорнобривці» (сл. М.Сингаївського,муз.В.Верменича).                    
Виконує Синовець І.
13.Мирошніченко Марина:Про маму говорять: «Як під сонцем квітам,так з матір’ю дітям». Дуже люблю свою маму. Мама дала мені життя. Нашій планеті життя дає Сонечко. Наші матусі-це наші сонечка.
          Я прокидаюся рано
          І зразу,хоч ще не встаю,
Тільки спросоння погляну,
Бачу матусю свою.
Мати-досвітня пташина,
І до світанку очей не зімкне ,
Ходить по хаті навшпиньки,
Щоб не збудити мене.
Мати-то сонечко рідне,
Сонечко ясне,земне,
Слово її заповітне
Гріє і живить мене.
14.Нагордження  мам. / Під  музику фанфар/
Ведуча:Сьогодні ми нагороджуємо наших мам символічними медалями-сонечками.
Ведучий:Медаллю «Усмішка» за веселу вдачу,гумор нагороджуються мами:Філіпова ,Міщенко,Майданюк ,Поповича,Сторожук.
Ведуча:Медаллю «Розумниця» : Сіміног,Міхеєва, Яровенко, Халабурда, Романюк.
Ведучий:Медаллю «Ніжність» - Карлюкова,Іванова,Джуманіязова,Мирошніченко.
Бодарацька,Ярієва,Піонківська.
          Ведучий:Медаллю «Милосердя»-Лізунова,Сокол,Смолінська,Войтенко ,Шевчук,Скурська.
Подяка  від  адміністрації  / чл.батьківського комітету – Мазуренко,Машляківській, Ніколаєвій,Кучурі/.
  Ведуча: Пам’ятаймо  -  найкращою нагородою для мам є те, що кожен із вас виросте доброю людиною.
15. Вірш Костецького
«Найдорожче» -  Халабурда Н.
Мама!
Найдорожче слово в світі!
Де не був би ти,
Щоб ти не робив,
Та вона твій шлях завжди освітить
Ніжним серцем,
Відданим тобі.
В дні сумні
Та в дні на щастя щедрі Мама буде у житті твоїм.
То живи як мама,
Щиро й чесно
І,як мама,
Лиш добро твори.
16.Пісня «Свіча» (Виконує під акомп. гітари Романюк В.)
Ведучий: А які ж ми сьогодні?
Наприклад, на уроці географії
14.Сценка «Урок географії» ( виконують Міхеєва К.та Романюк В).
 Ведуча: А буває ще і так. Особливо зранку…
 15.Сценка «У школу» ( виконують Бодарацький А., Мазуренко Д.)
Ведучий: Сашо, як ти думаєш: легко бути мамою?
Ведуча: Мабуть, не дуже…
Ведучий: А мамою-вчителькою?
Ведуча: Оце вже багатодітна мама.
Ведучий: То наша Машляківська Вікуся із багатодітної сім’ї? 
Ведуча:  Вона , мені здається, буде гарною мамою, як її бабуся, та,гарною вчителькою, як її  ненька. Цей  номер присвячується  нашим  шкільним  мамам  Мудрій Тетяна Олександрівні  та  Шелудченко Світлані  Андріївні
 Методичний коментар: учні дарують вчителям квіти..
Ведучий: А чи легко бути мамою-вчителькою?
16.Сценка« Чи легко бути мамою?»
 ( Виконують  Романюк В, Машляківська В, Сіміног О,. Яровенко Н).
 17. Кучура А.
Не раз біля мене сяде моя мати
Про славне минуле мені розказати
І слухаю радо довгенькі години
Про князів,гетьманів,вождів України.
І про тих героїв , що за її волю
Голови поклали в широкому полі.
18.Майданюк К. Виконує  український  танець.
          Мені все говорить
Щовечора ненька,
Що я – українка,
Мов квітка пишненька.
Ведуча: Мати Берегиня роду. Мати була, є і залишається для нас живим символом рідного дому, рідної землі. Недаремно найсвятіші на землі слова мають жіночий рід: земля, Україна,Вітчизна.
Ярієва А., Джуманіязов М, Ушаков Б,Кучура А.
19.«Наша батьківщина – Україна. Ми за мир.»
Методичний коментар :учні висловлюють свої думки про мир азербайджанською, узбецькою, російською, англійською мовами.
Ушаков Б., вірш Г.Бєлової:
А у меня де душка и бабушка русские. Я прочитаю  Вам стихотворение Галины Беловой.
Мальчишка,встав на колено,
Стреляет из игрушечного пистолета
И мечтает о настоящем бое.
Девчонка,закусив губу,
Перевязывает его мнимые раны
И мечтает о настоящем бое.
Бабушка,сидя на скамейке,
Вяжет носки
И мечтает,чтобы их мечты не сбились.
Это стихотворение о моей бабушке, о мечте всех бабушек и мам, которые  подарили нам самое ценное – жизнь.
 20. Пісня «Хай завжди буде сонце»
Методичний коментар: виконують всі учні,відпускають повітряні  кульки до зали. Дві  учениці зі свічами підходять до ікони Божої Матері.
21.Карлюкова І.
Пречиста  Мати
Просять діти вірні,
Сповни наші просьби,
Сердечні, покірні
Карлюкова К.
 Щоб усі діти в мирі зростали,
Тебе і твого сина
Завжди прославляли.
Зволь нам, Божа мати,
Силу й долю дати
Всі:Для рідного краю
Жити й працювати.

                                            
Ведучий: Дякуємо, шановні гості, що завітали до нас на Свято Матері!
Ведуча: Дорогі  матусі запрошуємо Вас до солодкого столу.





Презентація «Історія Свята матері»



Презентація «Наші мами»